Naujos Indonezijos sostinės statybos: iššūkiai ir planai
Indonezija žengia svarbų žingsnį, planuodama perkelti savo sostinę į Nusantarą, esančią rytinėje Borneo saloje. Prezidentas Joko Widodo jau surengė pirmąjį ministrų kabineto posėdį naujoje sostinėje, nors didžioji miesto dalis dar yra statybų procese ir atsilieka nuo numatyto grafiko.
Planuojama, kad visiškai baigtos statybos vyks iki 2045 metų. Vyriausybei džiaugiasi, kad kuriamas naujas administracinis centras, tačiau aplinkosaugininkai išreiškia susirūpinimą dėl galimo miškų naikinimo, kadangi sparčiai plėtojamas naujas miestas gali turėti neigiamą poveikį vienam didžiausių pasaulyje atogrąžų miškų ruožų.
Indonezija nusprendė dėl šio perkelimo, remdamasi vis didėjančiais iššūkiais, su kuriais susiduria dabartinė sostinė Džakarta. Dėl dažnų potvynių, užsikimšusių kelių ir prastos oro kokybės, Džakarta nebėra tinkama kaip šalies administracinis centras. Šis projekto įgyvendinimas gali kainuoti daugiau nei 32 milijardus dolerių.
Mokslininkai prognozuoja, kad iki 2050 metų apie 20 proc. Džakartos teritorijos bus žemiau jūros lygio, kas dar labiau sustiprina poreikį ieškoti naujų sprendimų. Tokie didelio masto projektai ne tik keičia šalies geografinį žemėlapį, bet ir kelia klausimų dėl tvaraus vystymosi ir aplinkosaugos.
Šio naujo miesto statyba yra ambicingas žingsnis, kuris gali turėti ilgalaikį poveikį visai regiono ekonomikai ir socialinei struktūrai. Vyriausybė tikisi, kad naujoji sostinė ne tik palengvins Džakartos naštą, bet ir sukurs naujas galimybes vystymuisi.