Ivaras Be kaulų: Vikingų Karys, Palikęs Žymę Istorijoje

Ivaras Be kaulų: Vikingų Karys, Palikęs Žymę Istorijoje

Ivaras Be kaulų (794–873 m.) buvo vienas žymiausių vikingų lyderių, kuris vadovavo Didžiajai vikingų armijai per jos invazijas į Angliją ir Airiją. Jo istorija glaudžiai susijusi su legendiniu savo tėvu Ragnaru Lodbroku, vikingų karaliumi, kuris, pasak sakmės, turėjo daugybę žymių sūnų, tarp jų ir Ivarą.

Gyvenimo Kelias

Ivaras gimė maždaug 830 m. Danijoje. Pagal legendas, jis buvo vyriausias Ragnaro ir jo trečiosios žmonos Aslaug sūnus. Nors sakmėse jis apibūdinamas kaip didelis ir stiprus, taip pat teigiama, kad jo fiziniai trūkumai privertė jį būti nešiojamam ant skydo. Ivaro slapyvardžio reikšmė „Be kaulų“ dažnai interpretuojama kaip metafora, galinčiai atspindėti jo galimas medicinines problemas arba emocinę būseną.

Karo Veiksmų Pradžia

Po Ragnaro mirties 854 m., kai jis buvo nužudytas Nortumbrijos karaliaus Ællos, Ivaras su broliais pradėjo keršto žygius. 865 m. Ivaras pradėjo invaziją į Angliją, vadovaudamas Didžiajai vikingų armijai. Jų tikslas buvo atkeršyti už tėvo mirtį, ir jie sėkmingai užėmė Yorką 866 m., kur rituališkai nužudė karalių Ællą, naudodami „kruvinąjį erelį“ – žiaurią egzekucijos praktiką.

Žygių Ir Strategijos

Ivaras ir jo broliai ne tik užgrobė daugelį Anglijos karalysčių, bet ir plėtė savo įtaką Airijoje, kur 857 m. sujungė pajėgas su Norvegijos karaliaus sūnumi Olafu Baltuoju. Jų žygiai buvo žiaurūs, tačiau kartu ir strateginiai, nes jie įgijo galybę per vikingų plėšimus.

Paskutiniai Metai Ir Mirtis

Pasak šaltinių, Ivaras mirė 873 m. Reptone, Anglijoje. Jo mirtis įvyko po ilgo karo ir, remiantis sakmėmis, jis buvo palaidotas specialiai paruoštame piliakalnyje, kurio vieta buvo numatyta kaip gynybinė. Jo legendinė mirtis vis dar kelia diskusijų tarp istorikų, o archeologiniai radiniai Reptone gali liudyti apie jo buvimą šioje vietoje.

Ivaro Palikimas

Ivaro Be kaulų istorija ir jo veiksmai paliko ryškų pėdsaką vikingų kultūroje ir istorijoje. Jo gyvenimas ir žygiai yra įkvėpimas ne tik istoriniams tyrinėtojams, bet ir kūrėjams, vaizduojantiems vikingų gyvenimą literatūroje ir kine.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *