Ką valgo varlės ir kaip jomis rūpintis?
Atėjus pavasariui, vietiniuose tvenkiniuose ir drėgnose vietose galite pastebėti varles, kurios pabunda iš žiemos miego. Jos keliauja ieškoti partnerių ir daugintis. Šiame straipsnyje rasite keletą įdomių faktų apie varlių mitybą ir jų priežiūrą.
Kuo maitinasi varlės?
Mažos varlės dažniausiai minta vabzdžiais, įskaitant muses, kandis, o taip pat sraigėmis ir kirminais. Jos naudoja ilgus liežuvius ir lipnias seiles norėdamos sugauti grobį. Tuo tarpu buožgalviai dažniausiai valgo dumblį, augalus ir smulkius vabzdžius. Būna atvejų, kai, pritrūkus maisto, jie gali net suvalgyti kitus buožgalvius.
Kiek laiko varlės gali išbūti po vandeniu?
Varlės po vandeniu gali išbūti nuo kelių minučių iki kelių mėnesių, kas priklauso nuo jų aktyvumo. Daug judančios varlės, siekdamos gauti deguonies, dažniausiai turi pakilti į paviršių, o žiemojančios varlės gali išbūti užkastos tvenkinio dugne visą žiemą.
Kaip varlės kvėpuoja?
Varlės gali kvėpuoti per odą, kuri yra labai plona, todėl deguonis lengvai patenka pro ją. Taip pat jos kvėpuoja ir per burnos gleivinę. Nors varlės turi plaučius, jais naudojasi tik tada, kai reikia papildyti deguonies kiekį.
Ar galima pasiimti varlių jauniklius namo?
Visada geriausia palikti varlių jauniklius ten, kur juos radote. Perkeliant juos į kitus tvenkinius, gali plisti ligos ir sutrikti jų vystymasis. Geriausia stebėti jų augimą natūralioje aplinkoje.
Kaip sukurti varlių tvenkinį?
Jei norite pritraukti varles į savo sodą, galite įrengti varlių tvenkinį. Tam reikės:
- Kastuvo
- Didelės talpyklos
- Senų plytų arba medžio gabalų
- Kelių tvenkinio augalų
Procesas: iškaskite pakankamai didelę duobę, įdėkite talpyklą, pripildykite lietaus vandeniu (vanduo iš čiaupo gali pakenkti gyvūnijai), pridėkite plytų ar medžio gabalų, kad varlės galėtų lipti į tvenkinį, ir galiausiai pridėkite augalų.
Ką maitinti varles?
Jei jūsų sode jau yra varlių, jos greičiausiai turi maisto. Rekomenduojama, kad sode augtų laukiniai ir vietiniai augalai, kad pritrauktų vabzdžius ir suteiktų prieglobstį varlėms. Venkite šliužams skirtų granulių, nes jos gali pakenkti varlėms.
Varlės ir jų apsauga
Žinokite, kad žaliosios ir rudosios varlės yra saugomos, todėl jų negalima tiesiog pagauti ir perkelti į namų rezervuarą. Varlių populiacijos mažėja dėl pramonės, taršos ir klimato kaitos. Rūpinimasis varlėmis yra mūsų atsakomybė, kuri padeda išsaugoti šiuos nuostabius gyvūnus ateities kartoms.