Rusijos fregata Admiral Makarov: Ukrainos ataka ir pasekmės
Rusijos fregata Admiral Makarov patyrė smūgį iš Ukrainos raketos, praneša Ukrainos pareigūnai. Tai yra paskutinis aukštos klasės Rusijos laivas, nukentėjęs nuo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų per sudėtingą karą, kuris tęsiasi nuo 2022 metų. Fregata buvo pastebėta netoli Gyvatės salos Juodojoje jūroje, kai buvo apšaudyta.
Ukrainos prezidento patarėjas Anton Gerashchenko pranešė, kad Admiral Makarov buvo hitas Ukrainos Neptūno raketa. Rusijos laivai, dislokuoti Kryme, buvo išsiųsti padėti fregatai. Be to, rusų jūrų pajėgos į pagalbą nusiuntė sraigtasparnius, kad išgelbėtų laivo, kurio įguloje buvo apie 180 žmonių, narius.
Ši fregata, priklausanti Admiral Grigorovich klasės laivams, buvo sukurta kaip modernus raketinis laivas, ginkluotas valdomomis raketomis. Jei Admiral Makarov būtų prarasta, tai smarkiai sumažintų Rusijos fregatų flotą iki dešimties laivų.
Fregatos istorija ir tarnyba
Admiral Makarov buvo užsakyta Yantar laivų statykloje ir į vandenį nuleista 2015 m.. Po ilgų bandymų ir pratybų, laivas buvo oficialiai pripažintas tarnybai 2017 m. Jis dalyvavo įvairiose karinėse parodose, įskaitant Rusijos pagrindinę jūreivystės paradą St. Peterburge.
2022 metais, prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą, Admiral Makarov, kartu su Admiral Essen, dalyvavo atakuodama Ukrainos infrastruktūrą, įskaitant naftos perdirbimo gamyklas Odesoje.
Ataka ir pasekmės
Po Rusijos laivo Moskva nuskendimo 2022 m. balandžio 14 d., Admiral Makarov tapo Juodosios jūros laivyno vėliavnešiu. 2022 m. gegužės 6 d., Ukraina pranešė, kad admiralo laivas buvo apgadintas per ataką, tačiau Rusijos pareigūnai tai paneigė, teigdami, kad laivas buvo sveikas ir plaukia netoli Sevastopolio.
2022 m. spalio 29 d. Admiral Makarov patyrė žalą per dronų ataką Sevastopolyje, tačiau vėliau pranešama, kad laivas vis dar plaukė. Ši ataka kelia klausimų dėl Rusijos laivyno saugumo net ir jų pačių uostuose, nes Ukraina demonstruoja gebėjimą kelti grėsmę net ir prie pat namų.
Jei Admiral Makarov būtų prarastas, tai turėtų rimtų pasekmių Rusijos operacijoms Juodojoje jūroje, kur šiuo metu Rusija bando užtikrinti savo laivyno saugumą ir išlaikyti kontrolę virš regiono.