Betliejaus žvaigždė: mokslo paslaptys ir teorijos

Kas iš tiesų buvo Betliejaus žvaigždė?

Gruodis – tai švenčių metas, o Kalėdos yra viena iš labiausiai lauktų švenčių visame pasaulyje. Paprastai puošdami eglutę, ant jos viršūnės kabiname ryškią žvaigždę, simbolizuojančią Betliejaus, dar kitaip vadinamą Kalėdų žvaigždę.

Biblijoje teigiama, kad ši žvaigždė buvo vedlys trims išminčiams, keliaujantiems į mažą Betliejaus miestelį, kur gimė Jėzus. Tačiau ar tai buvo tik žvaigždė, ar galbūt kitas astronominis reiškinys? Į šį klausimą bando atsakyti Floridos universiteto astronomijos profesorė Caroline Simpson.

Mokslinės teorijos

Profesorė pabrėžia, kad norint naudoti dangaus objektą navigacijai, jis turi būti stacionarus, išskyrus natūralų naktinio dangaus judėjimą. Todėl meteorus ir „krintančias žvaigždes“ galima iš karto atmesti, kadangi jos matomos tik akimirką.

Kitas galimas kandidatas – kometa. Kometa gali švytėti danguje keletą dienų, o tuo metu ji buvo žinomas ir dokumentuotas reiškinys. Tačiau tuo metu kometos dažniausiai buvo laikomos blogio ženklu, todėl nėra tikėtina, kad trys išminčiai būtų sekę paskui tokią žvaigždę.

Dar vienas variantas yra nova arba supernova. Nova gali sušvisti labai ryškiai ir vėliau grįžti į pradinę būseną, o supernova – tai masyvios žvaigždės sprogimas, kuris gali būti matomas ir savaites. Tačiau žinoma, kad tuo metu tokių įvykių danguje nebuvo.

Planetų susijungimas kaip galimybė

Galiausiai, viena iš labiausiai tikėtinų teorijų yra planetų „susijungimas“. Tai atsitinka, kai dvi ar daugiau planetų danguje atrodo esantys labai arti viena kitos. Astronomai mano, kad tuo metu, kai buvo gimęs Jėzus, galėjo vykti planetų susijungimas, kurio metu matomi Marsas, Jupiteris ir Saturnas galėjo būti orientyrai išminčiams.

Tiesa, visos šios teorijos išlieka spėjimais, o mokslininkai vis dar ieško atsakymų į klausimą, kas iš tikrųjų galėjo būti Betliejaus žvaigždė.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *