Čekoslovakijos Istorija: Nuo Įkūrimo Iki Išsiskyrimo
Čekoslovakija, oficialiai žinoma kaip Československo, buvo buvusi valstybė Vidurio Europoje, gyvavusi nuo 1918 m. iki 1992 m.. Ši valstybė buvo suformuota po Austrijos-Vengrijos imperijos žlugimo ir tapo žinoma dėl savo turtingos istorijos, apimančios tiek šlovingus, tiek sudėtingus laikotarpius.
1918 m. spalio 28 d. Čekoslovakijos nacionalinis komitetas paskelbė apie valstybės sukūrimą, o T. G. Masarykas tapo pirmuoju prezidentu. Šalis greitai išsivystė ir tapo viena iš ekonomiškai stipriausių pasaulio šalių 20-ojo amžiaus trečiojo dešimtmečio viduryje. Tačiau 1930-aisiais šaliai teko susidurti su ekonomine krize, o tautiniai nesutarimai tarp čekų ir vokiečių, kurie sudarė nemažą gyventojų dalį, dar labiau sustiprėjo.
1938 m. Miuncheno susitarimas, pasirašytas tarp A. N. Čamberleno, E. Daladje, A. Hitlerio ir B. Musolinio, leido Vokietijai okupaciją Sudetų krašte, o vėliau šalis buvo dar labiau suskaidyta. Nors Slovakija gavo autonomiją, 1939 m. kovo 14 d. ji paskelbė nepriklausomybę, o Vokietija okupavo Čekiją.
Po Antrojo pasaulinio karo Čekoslovakija atgavo nepriklausomybę, tačiau 1948 m. įvyko komunistinis perversmas, po kurio šalis tapo socialistine respublika. 1968 m. prasidėjo Prahos pavasaris, kuris siekė liberalizuoti komunistinį režimą, tačiau TSRS įsikišimas sustabdė šiuos pokyčius.
1989 m. Aksominė revoliucija nuvertė komunistinį režimą, o 1992 m. valstybė buvo taikiai padalinta į dvi nepriklausomas šalis: Čekiją ir Slovakiją. Šis padalijimas, žinomas kaip Velvet Divorce, buvo ypatingas tuo, kad įvyko be jokio kraujo praliejimo.
Šiandien Čekija ir Slovakija išlaiko draugiškus santykius ir, nors kartais apgailestauja dėl praeities, jų bendradarbiavimas yra stiprus ir harmoningas.
Daugiau apie Čekoslovakijos istoriją galite sužinoti čia.